Trustpilot

Flisehammer - Raimondi (1 kg)

varenummer: 248503

Flisehammer fra Raimondi med en vægt på 1000 g. Anvendes når du ønsker at øge vedhæftningen mellem fliser og fliselim, eller når du ønsker at udjævne niveauforskelle mellem fliserne under flisemontering. Flisehammeren er støbt i et stykke, som betyder at skaftet og hovedet ikke adskilles under brug. Skaftet er forstærket af en stålkerne for øget holdbarhed. Flisehammeren er belagt med hvid gummi, der har den fordel, at de ikke efterlader slagmærker på fliserne. Flisehammeren er afvibreret og fjedrer ikke tilbage, når slaget rammer flisen. Flisehammeren er afbalanceret, så håndleddet ikke belastes unødigt.Køb denne smarte flisehammer til en konkurrencedygtig pris her på siden. 
Læs mere
212,00 kr Ekskl. Moms
265,00 kr Inkl. Moms

På lager

(levering 1-2 dage)

order Hurtig levering
open-in-new
reload Nem returnering
open-in-new
Om remove add

Flisehammer fra Raimondi med en vægt på 1000 g. Anvendes når du ønsker at øge vedhæftningen mellem fliser og fliselim, eller når du ønsker at udjævne niveauforskelle mellem fliserne under flisemontering. Flisehammeren er støbt i et stykke, som betyder at skaftet og hovedet ikke adskilles under brug. Skaftet er forstærket af en stålkerne for øget holdbarhed. Flisehammeren er belagt med hvid gummi, der har den fordel, at de ikke efterlader slagmærker på fliserne. Flisehammeren er afvibreret og fjedrer ikke tilbage, når slaget rammer flisen. Flisehammeren er afbalanceret, så håndleddet ikke belastes unødigt.

Køb denne smarte flisehammer til en konkurrencedygtig pris her på siden. 


Afvibreret flisehammer fra Raimondi med en vægt på 1 kg

En god flisehammer fra Raimondi er et vigtigt og godt stykke værktøj, når der lægges fliser. Anvendes når du ønsker at øge vedhæftningen mellem fliser og fliselim, eller når du ønsker at udjævne niveauforskelle mellem fliserne under flisemontering. Flisehammeren er støbt i et stykke, som betyder at skaftet og hovedet ikke adskilles under brug. Skaftet er forstærket af en stålkerne for øget holdbarhed. Flisehammeren er belagt med hvid gummi, der har den fordel, at de ikke efterlader slagmærker på fliserne. Flisehammeren er afvibreret og fjedrer ikke tilbage, når slaget rammer flisen. Flisehammeren er afbalanceret, så håndleddet ikke belastes unødigt.

Fordele remove add
  • Helstøbt/Støbt i et stykke
  • Afsætter ikke mærker på flisen
  • Afvibrerer for mindre rekyl 
loader
add

Vælg din browserprofil

add

Priser inklusive moms

add

Priser eksklusive moms

info Du vil kunne opdatere dine præferencer når som helst