DaneTool Pointroller Fugetrykkersæt 2
varenummer: 225312
Antal af paller: 0
Totalpris :
På lager
(levering 1-2 dage)
Om
Med Pointroller Sæt 2 fra DaneTool får du et gennemtænkt fugetrykkersæt, der sikrer stærke, jævne og slidstærke mørtelfuger ved hver brug. Det smarte hjulbaserede design gør det nemt at føre trykkejernet langs fugen med et ensartet pres, hvilket både forbedrer komprimeringen og giver et flottere resultat.
Sættet indeholder:
- Håndtag på gummihjul
- 1x 5 mm jern
- 1x 8 mm jern
- 1x 10 mm jern
Sættet består af et håndtag med gummihjul og 3 udskiftelige trykkejern i størrelserne 5, 8 og 10 mm, så du nemt kan tilpasse værktøjet til din fugebredde. Det er ideelt både efter udkradsning og som forberedelse til det afsluttende fugejern.
Pointrolleren kan bruges til at komprimere fugen direkte eller efterfølgende, afhængigt af arbejdsgangen – og den ruller stabilt hen over fugen uden at hive i materialet. Med Pointroller Sæt 2 fra DaneTool sikrer du dig et flot og ensartet resultat – både i styrke og udseende.
Tilbehør & reservedele
Sættet indeholder:
- Håndtag på gummihjul
- 1x 5 mm jern
- 1x 8 mm jern
- 1x 10 mm jern